Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Typ nářadí

Invertor svařovací 160A Smart

Invertor svařovací 160A Smart
Invertor svařovací 160A Smart

Invertor svařovací 160A Smart

Objednací kód: lot-8796011
Cena bez DPH:5694 Kč
Cena s DPH 21%:6890 Kč
Dostupnost: 2 dny

Při objednávce nad 3 000,- Kč bez DPH je doprava zdarma.

Výrobce: Extol
Profesionální svařovací smart invertory Extol® Industrial s počítačovým řízením jsou svařovací přístroje třetí generace pro MMA a TIG metodu svařování, v nichž je použita nejmodernější mikroprocesorová IGBT technologie. Invertory jsou vybaveny přehledným ovládacím panelem s displejem se zobrazenou nastavenou hodnotou svařovacího proudu a jsou velmi snadno ovladatelné. Díky sofistikované elektronice lze velmi jemně nastavit svářecí proud s přesností na jednotky. Svařovací invertory je také možno používat se speciálním svařovacím kabelem vybaveným hadicí pro připojení ke zdroji ochranného plynu argonu a TIG hořákem s wolframovou elektrodou. Tato metoda je velice efektivní pro svařování nerezové oceli a ocelí především, litiny, dále mědi, titanu a niklu. TIG svařovací kabely lze k invertorům dokoupit. Invertory jsou dodávány bez svařovacích kabelů. funkce: HOT START - usnadňuje zapálení oblouku tím, že dojde k počátečnímu automatickému navýšení zapalovacího proudu oproti původně nastavené hodnotě svářecího prouduARC FORCE - stabilizace zapáleného svařovacího oblouku v průběhu sváření v závislosti na délce svařovacího oblouku. Pokud se elektroda lepí při zkrácení oblouku, invertor zvýší proud. V případě dlouhého oblouku invertor sníží proud, čímž se vytvoří čas na přiblížení elektrody k materiálu, aniž by oblouk zhasnulANTI STICK - automatické snížení svařovacího proudu na minimum (cca 10A), pokud by došlo k přilepení elektrody, čímž elektroda zchladne a lze ji pak snadno odtrhnoutLIFT TIG (při nastavení svařovací metody TIG) - pro zapálení elektrického oblouku oddálením wolframové elektrody od povrchu svařovaného dílu. Tento způsob výrazně přispívá k elektromagnetické kompatibilitě a snižuje na minimum výskyt wolframových vměstků a opotřebení elektrody.

Invertor svařovací 160A Smart = správná volba zákazníka? PROČ?

  • Vysoký pracovní cyklus (zatěžovatel) při teplotě až 40°C zajišťuje dlouhodobý nepřetržitý provoz i při vysokých teplotách prostředí.
  • Konstantní výstupní svařovací proud kromě výše uvedených regulací pomáhá udržovat stabilnější svařovací oblouk.
  • Rychlá dynamická odezva omezuje rázy způsobené kolísáním délky oblouku vzhledem k proudu.
  • Při sváření dochází k nižšímu odstřiku materiálu ze svarové lázně a vytvoření kvalitního sváru.
  • Obsahuje funkci automatické ochrany v případě podpětí, přepětí, přehřátí apod. V případě aktivace ochrany dojde k rozsvícení výstražné kontrolky na předním panelu a k odpojení výstupního proudu.
  • Pro časté a dlouhodobé používání ve znečištěných prostorách je invertor vybaven velkými rychlospojkami pro svařovací kabely o velikosti 35-50.
  • Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti lze invertory přenášet dle potřeby na místo určení.

Technické údaje

Napětí
220-240 V
Hmotnost
4,5kg
svářecí proud
10-160A
prům. elektrod
1,6-4,0mm
typ elektrod
MMA (rutilové, bazické, INOX...), TIG (wolframové) s přídavným zařízením
zatížitel
při 40°C - 160A/40%, 135A/60%, 105A/100%
Napětí naprázdno
62V-MMA, 62V-TIG
max. efektivní napájecí proud
24A-MMA, 17A-TIG
jištění
32A-MMA, 25A-TIG
jištění při max. proudu
32A-MMA, 25A-TIG
technologie
Hot Start, Arc Force, Anti-Stick, Lift TIG
konektor
rychlospojka 35-50